Menü
Alışveriş Sepetiniz

Turşu Suyu Ev Yapımı

Turşu Suyu Ev Yapımı
Yeni -0 %
Turşu Suyu Ev Yapımı
55,55TL
55,55TL
Vergiler Hariç: 55,00TL

Turşu Suyu Ev Yapımı 


Güçlü Bağışıklık Sistemi İçin Turşu Suyu Önerilir


Bizim Köy Sepeti olarak kendi turşularımızın suyunu belirli bir karışımla satışa sunuyoruz. Salatalık, kelek, pancar, biber ve karışık turşularımızın fazla suyu şişlenerek müşterilerimizin beğenisine sunulmaktadır. 

Yüksek oranda sodyum içermesi, spor aktivitesi sırasında kaybedilen su ve tuzun telafi edilmesinde etkili olmasını sağlayan turşu suyu, elektrolit dengesinin yeniden kazanılmasına da yardımcı oluyor.


Turşu suyu nedir?

Turşu suyu, turşusu kurulan meyve veya sebzelerin içinde belirli bir süre bekletildiği ve fermantasyona tabii olduğu özel sudur. Turşunun hazırlanma şekline göre değişkenlik gösterse de turşu suyu genellikle su, sirke, tuz, karabiber, defne yaprağı, sarımak ve fermentasyon sürecine bağlı olarak da probiyotik içerir.


Vücudun aşırı su kaybetmesi durumunda turşu suyu adeta bir süper kahraman oluyor. Bu durumda bol su tüketmek tabii ki ilk akla gelen şey ancak ondan çok daha iyi bir seçenek ise elbette içerisinde hem sodyum hem de potasyum olan turşu suyudur. Turşu suyu vücudun kaybettiği suyu daha hızlı yerine koymakla kalmıyor, daha uzun süre bu şekilde kalmanızı sağlıyor. 


Zira terleyerek vücuttan sodyum ve potasyumu attığımızı düşünürsek turşu suyu bunları vücuduna geri kazandırma özelliğine sahiptir. İshalden muzdarip olanlar, akşamdan kalanlar turşu suyunu es geçmesin diyoruz.


Mikroplara karşı en korumasız olduğumuz kış aylarında bağışıklık sistemini güçlü tutmamız gerekiyor. İçinde C ve E vitaminleri kadar antioksidan da barındıran turşu suyu böylelikle bağışıklık sisteminizi de güçlendirerek sağlığınızı korumak için canla başla uğraşıyor.


Turşu suyu içinde bulunan asetik asitin yağ birikimini azaltma ve metabolizmanın hızlı çalışmasına yardımcı olma gibi özellikleri de var. Ana malzemesinin sirke olduğunu düşünürsek ve sirkenin de kilo vermeye etkisini de biliyorsak aslında çok da mantıksız değil.


Yine içerdiği sirke sebebiyle turşu suyu yemek sonrası kan şekeri seviyesini dengeliyor. Yalnız burada içilen miktarı çok az tutmak önemlidir.


Sabah saatlerinde içilen turşu suyunun bağırsak sorunlarını giderdiği biliniyor. Bu sebeple kabızlık çekenlerin de kurtarıcılarından biri de turşu suyudur. Hatta nokta atışı yapalım, lahana turşusu suyu bu konuda çok daha iddialı.


Turşu ve suyu, demir, magnezyum, kalsiyum, potasyum ve çinko gibi vücut için çok önemli olan mineralleri barındırıyor. Düzenli olarak sebze ve meyve tüketemiyorsanız bu ihtiyacınızın bir kısmını turşu suyu içerek de karşılayabilirsiniz.


Turşulardaki besinlerde bulunan yüksek orandaki liflerin sindirim sistemi üzerinde birçok olumlu etkisi var. Turşu suyu da bu açıdan sıklıkla hazımsızlık sorunu yaşayanların bu sıkıntılarından kurtulmasına yardımcı oluyor.


Turşunun içindeki sarımsak sayesinde sinir sistemimiz de güçleniyor. Zira sarımsağın içinde bulunan flavonodler adlı materyallerin Alzheimer hastalığı için son derece faydası olduğu bilinmektedir.


Turşu Suyu'nun Faydaları Nelerdir?


Turşu suyunun saymakla bitmeyecek kadar yararı var! İşte Bizim Köy Sepeti’nin özel turşu suyunun saymakla bitmeyen faydaları.


Kas kramplarını hafifletir.

Medicine & Science of Sports & Exercise'de yayınlanan bir araştırmaya göre, turşu suyu elektrikle uyarılmış kas kramplarını inhibe ediyor.


Turşu suyunun bir diğer yararı, egzersiz sırasında güçlü kalmanıza yardımcı olmasıdır. Terleme sırasında kaybettiğiniz elektrolitlerdir, Turşu suyundaki sodyum ve potasyum egzersiz yaparken vücudunuzu en üst seviyede tutmaya yardımcı olurlar.


Yağ içermediğini de belirtmek önemlidir! Spor yapan birçok kişi egzersiz sırasında desteklemesi için oldukça fazla şeker içeren yüksek kalorili içecekleri seçiyor. Gerçekten kilo vermeye çalışıyorsanız, turşu suyu diğerlerinden çok daha iyi bir seçenektir.


Bioscience, Biyoteknoloji ve Biyokimya'da yapılan bir araştırmaya göre, sirke (turşu suyunda çok miktarda bulunur), günlük tüketildiğinde kilo vermeye yardımcı olur. Bu nedenle turşu suyu, kilo verme çabalarına yardımcı olabilir.


Turşu suyu ayrıca kansere neden olan serbest radikallere karşı savaşan birçok antioksidan içerir. Daha da açık olmak gerekirse salatalık turşusu güçlü antioksidanlar olan A vitamini ve E vitamini içerir.


Turşu suyu fermente bir gıda olduğundan, sindirim sistemi için faydalıdır ve bağırsak sağlığını iyileştirebilir.


Sirke ayrıca ağız kokularının giderilmesine yardımcı olur, bu nedenle turşu suyunun da tertemiz bir nefes yaratacağını söyleyebiliriz.

Satın almış olduğunuz ürünleriniz, kayıtlı teslimat adresinize, 7 iş günü içerisinde gönderilecektir.

Aklınıza takılan tüm sorular ile ilgili bizimle iletişime geçebilirsiniz.

İade ile ilgili bilgi almak için yine bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Yorum Yap

Lütfen yorum yazmak için oturum açın ya da kayıt olun.