Menü
Alışveriş Sepetiniz

Sivri Biber Turşusu

Sivri Biber Turşusu

İstanbul’un güzide semti Laleli’yi bilir misiniz? 

Ya da sokak aralarında pilav üstü tavuk satan büfeleri? 

Küçük maşayla acısı gelmesin diye özenle en küçükleri ayıklanan günün sonunda sadece serçe parmak büyüklüğünde kalan yegane turşu biber turşusudur. Ama merak etmeyin. Biz sizin için en küçük biberlerimizle hazırladığımız Bizim Çubuk Turşuları biber turşumuzla bu derdi yok ettik. 

Özel Çubuk Turşusu 

Lezzetiyle dünyada yankı bulmuş, 2004’ten beri her sene yapılan uluslararası platformda bütün dikkatleri üzerine çeken Çubuk turşu festivalimizin ana teması olmuş, göçebe atalarımızdan bizlere miras kalmış yöresel nimetimizin tadına sizde bakın.

Bizim Çubuk Turşuları Biber Turşusunun Sağlığa faydaları Nelerdir?

Biber turşusu özellikle soğuk kış aylarında zayıflayan bağışıklık sistemimizi güçlendirir. 

Yüksek lif yapısı içerdiğinden dolayı özellikle yemekle beraber tüketildiğinde mideyi terk etme süresi yavaşlar ve insülin salımı dengelenir böylelikle kan şekeri dengesini korur. 

Kanser gibi pek çok korkulan hastalığa karşı vücudu korur. 

Hem metabolizmayı hızlandırır, hem de kabızlığı giderir. Düşük kalorisi sebebiyle rahatça tüketilmeye uygundur.

Turşuda bulunan sirke kaynaklı asetik asit vücutta yağ depolamasını önler.

Turşu içerisindeki sirkeli su sayesinde kas kramplarına karşı birebir. Vücuttaki su miktarının azalmasına bağlı olarak oluşan kas kramplarını önler. Özellikle sporcuların maruz kaldığı bu etki turşu ve turşu suyunun sağladığı faydalar ile giderilir.

Turşu gibi fermente besinler öğünlerde belirli miktarlarda tüketildikleri taktirde içeriğinde bulunan sirke sayesinde insülin salınımını dengeleyerek kan şekeri belirli bir seviyede tutulur.

Turşunun içerisinde bulunan vitaminler, minareler ve antioksidanlar sayesinde bağışıklık sistemi güçlenir. Soğuk algınlığı, grip gibi kış hastalıklarına yakalanmayı önemli ölçüde önler.

Hasta olduktan sonra düzenli turşu suyu içmek hastalık dönemini ilaçsız şekilde daha çabuk sürede atlatmaya yardımcı olur.

Turşu yüksek miktarda lif içerdiği için özellikle yemeklerle beraber tüketildiğinde besinlerin mideyi terk etme süresi yavaşlıyor ve tokluk hissi daha uzun sürüyor. Ayrıca sirkede bulunan asetik asidin vücutta yağ depolamasını önlediği bilimsel araştırmalarca kanıtlanmıştır. Düzenli turşu tüketimi kilo kontrolü için birebir.


Ev Yapımı Sivri Biber Turşusu - Yakanmut Turşusuİstanbul’un güzide semti Laleli’yi bilir misiniz? Ya da sokak aralarında pilav üstü tavuk satan büfeleri? Küçük maşayla acısı gelmesin diye özenle en küçükleri ayıklanan günün sonunda sadece serçe parmak büyüklüğünde kalan yega..
111,10TL
Vergiler Hariç:110,00TL
Ev Yapımı Sivri Biber Turşusu Az Acılı  (Lütfen Az Acılı veya Acılı Olmasını Belirtiniz) İstanbul’un güzide semti Laleli’yi bilir misiniz? Ya da sokak aralarında pilav üstü tavuk satan büfeleri? Küçük maşayla acısı gelmesin diye özenle en küçükleri ayıklanan günün ..
111,10TL
Vergiler Hariç:110,00TL
Gösterilen: 1 ile 2 arası, toplam: 2 (1 Sayfa)