Menü
Alışveriş Sepetiniz

Yeşil Domates Turşusu

Yeşil Domates Turşusu

Bizim Çubuk Turşuları Yeşil domates turşusu, içerdiği mineral ve vitaminler sayesinde sofralarımızdan eksik etmemiz gereken önemli bir besindir. Tadıyla ve sağladığı faydalar ile bu mucizevi besini her daim mutfaklarınızda bulundurun.

Yeşil domates turşusu sadece gurme sofralarda görebileceğiniz lezzetlerdendir. Ankara’nın Çubuk ilçesinde yetişen lezzetli yeşil domateslerden elde ettiğimiz yeşil domates turşusu damaklarda hatrı sayılır bir yer edinir.

Yeşil Domates Turşusunun Saymakla Bitmeyen Faydaları?

Yeşil domates bağırsak sistemini düzenler. Kabızlığı, gazı ve abdominal distansiyonu ortadan kaldırır.

Bizim Çubuk Turşuları yeşil domates turşusu bağışıklık sistemini uyarmaya yardımcı olan yüksek miktarda C vitaminine sahiptir. Vücuttaki yabancı maddeleri temizler ve patojenleri korumak İçin alyuvar üretimini hızlandırır.

Turşular içerisine eklenen besinlerin vitamin ve minarelerini korur. Bu faydalara ek olarak turşunun yapısını oluşturan defne yaprağı, sarımsak, limon tuzu, karabiber ve sirke sayesinde vücuda faydaları saymakla bitmeyecek şekilde artıyor.

Turşu içerisindeki sirkeli su sayesinde kas kramplarına karşı birebir. Vücuttaki su miktarının azalmasına bağlı olarak oluşan kas kramplarını önler. Özellikle sporcuların maruz kaldığı bu etki turşu ve turşu suyunun sağladığı faydalar ile giderilir.

Turşu gibi fermente besinler öğünlerde belirli miktarlarda tüketildikleri taktirde içeriğinde bulunan sirke sayesinde insülin salınımını dengeleyerek kan şekeri belirli bir seviyede tutulur.

Turşunun içerisinde bulunan vitaminler, minareler ve antioksidanlar sayesinde bağışıklık sistemi güçlenir. Soğuk algınlığı, grip gibi kış hastalıklarına yakalanmayı önemli ölçüde önler. Hasta olduktan sonra düzenli turşu suyu içmek hastalık dönemini ilaçsız şekilde daha çabuk sürede atlatmaya yardımcı olur.

Turşu yüksek miktarda lif içerdiği için özellikle yemeklerle beraber tüketildiğinde besinlerin mideyi terk etme süresi yavaşlıyor ve tokluk hissi daha uzun sürüyor. Ayrıca sirkede bulunan asetik asidin vücutta yağ depolamasını önlediği bilimsel araştırmalarca kanıtlanmıştır. Düzenli turşu tüketimi kilo kontrolü için birebir.

Not: İlaç değildir, doğadan gelen şifadır.
 

Yeşil Domates Turşusu Ev Yapımı Yeşil Domates Turşusu Ev Yapımı
Yeni 3-7 gün içinde
Ev Yapımı Yeşil Domates Turşusu Yeşil domates turşusu, içerdiği mineral ve vitaminler sayesinde sofralarımızdan eksik etmemiz gereken önemli bir besindir. Tadıyla ve sağladığı faydalar ile bu mucizevi besini her daim mutfaklarınızda bulundurun.Yeşil domates turşusu sadece gurme sofralar..
101,00TL
Vergiler Hariç:100,00TL
Gösterilen: 1 ile 1 arası, toplam: 1 (1 Sayfa)