Menü
Alışveriş Sepetiniz

Alıç Marmelatı

Alıç Marmelatı

Bizim Köy Sepeti ailesi olarak yazları yemiş niyetine afiyetle yediğimiz alıçlardan kışları da tüm lezzeti korunmuş halde tüketebilmek için alıç marmelatı yaptık.


Alıç diğer bir ismiyle yemişen gülgiller familyasına aittir. Boyları yedi metreye kadar büyüyebilen beyaz tonlarında çiçeklere sahip dalları dikenli yabani ağaçlarda bulunur. Meyveleri kırmızı ve sarı renklidir ve bu lezzetli meyvelerden marmelat, reçel ve macun yapılır. 

Antioksidan bakımından ve C vitamini açısından oldukça zengin olan alıcın içerisinde lif, protein, sodyum, potasyum ve karbonhidrat bulunur.


Tarih boyunca ilaç olarak kullanılan alıç ve alıç marmelatı özellikle nabızdan kaynaklanan kalp hastalıklarının tedavisinde, solunum ile ilgili hastalıkların ve dolaşım sistemi problemlerinin tedavisinde kullanılmıştır. Geleneksel yöntemlerle tedavide kullanılan alıç ilaç değildir, doğanın bizlere armağan etmiş olduğu sağlıklı  besinlerden biridir.


Alıç Marmelatının Sağlığa Faydaları Nelerdir?


Bizim Köy Sepetinden Sağlıklı Alıç Marmelatının Faydaları

Kalp ve damar sağlığı için alıç ve alıç marmelatı

Damarları genişleten alıç ve alıç marmelatı kalbe yeterli derecede kan akışı sağlanmasına yardımcı olur. Damarların çeperlerini güçlenmesini sağlar. Deforme olmuş kalp kaslarının ve damarların sebep olduğu kalbe yeterli oksijen taşınamamasından oluşan durumların ve hastalıkların önüne geçer. Düzenli tüketildiği takdirde kan basıncını dengeler. 


Bağışıklık sisteminin dostu alıç

Alıç ve alıç marmelatı içerisinde bulunan C vitamini ve antioksidanlar sayesinde vücut direncini artırır. Marmelatı sayesinde kışın da rahatlıkla tüketilebilen alıç, marmelatıyla bağışıklık sisteminizi güçlendirmek için ek gıda olarak tüketebilirsiniz.


Enerji deposu alıç

Alıç kan damarlarını genişletip vücut içerisinde yeterli miktarda oksijen taşınmasına yardımcı olduğu için daha dinç ve enerjik hissedilmesini sağlar.

Cinsel gücü artırıcı etkisi de olduğu bilinen alıcı gönül rahatlığı ile tüketebilirsiniz.


Yüksek kolestrol karşıtı besin alıç

İçerdiği yararlı mineraller sayesinde kötü kolesterolün düşmesine yardımcı olan alıç, iyi kolesterolün artmasını sağlar.


Sindirim sistemini düzenlemeye yardımcı olan alıç ishal ve kabızlık gibi hayatı zindana çeviren hastalıkların tedavisinde kullanılabilir. Sindirim sistemine faydalı bağırsak florası (sindirim sisteminde konak organizmanın sindirimi ile alakalı yararlı işlevler sağlayan mikroorganizmalar) gibi yararlı organik bileşenleri barındırmaktadır.

Ev Yapımı Alıç Marmelatı Ev Yapımı Alıç Marmelatı
Yeni 3-7 gün içinde
Bizim Köy Sepeti ailesi olarak yazları yemiş niyetine afiyetle yediğimiz alıçlardan kışları da tüm lezzeti korunmuş halde tüketebilmek için alıç marmelatı yaptık.Alıç diğer bir ismiyle yemişen gülgiller familyasına aittir. Boyları yedi metreye kadar büyüyebilen beyaz tonlarında ç..
80,80TL
Vergiler Hariç:80,00TL
Gösterilen: 1 ile 1 arası, toplam: 1 (1 Sayfa)