Menü
Alışveriş Sepetiniz

Acı Biber Turşusu

Acı Biber Turşusu


Acı biber turşusu, Bizim Köy Sepeti ve Bizim Çubuk Turşuları ailesi olarak sofralarımızın vazgeçilmezidir. İstisnasız her yemeğim yanına yakışan acı biber turşusu özellikle biz acı severler olarak ne soframızdan ne de mutfağımızdan eksik ettiğimiz bir ürün. 

Sıcak, tane tane pilavın, kuru fasülye yemeğinin, tavuğun, mis kokulu sulu yemeklerinin yanına her zaman koyabileceğiniz, sofrada kapış kapış yenen acı biber turşumuzu hijyenik ortamlarda ev turşusu olarak hazırlıyoruz.

Bizim Çubuk Turşularıdan Acı biber turşusunun faydaları Nelerdir?

Turşu içerisine eklenen sebzelerin vitamin ve minerallleri sayesinde vücuda sağladığı faydalar artar. 

Acı biber turşusu idrar yolları hastalıklarını tedavi eder ve bağırsaklarda bakteri oluşumuna engel olur. Aynı zamanda acı biber turşusu, mide mikrobu olan ve ülsere yol açan helikobakter adlı bakterilerin oluşmasını engeller.

Biber turşusunda ve sarımsakta bulunan flavonidler isimli kimyasallar alzheimer hastalığına yakalanma riskini, özellikle belli bir yaştan sonra, yok eder. 

Acı biber turşusu ve suyu, magnezyum, potasyum, kalsiyum ve çinko gibi önemli minarel ve vitaminleri bünyesinde barındırır. 

Acı biber turşusunun içerisinde bulunan beta karoten, antioksidan ve C vitamini sayesinde vücudu kanser ve kalp krizine karşı korur.

Vücuttaki kan dolaşımını hızlandırdığı için felç geçirme riskini düşürür.

Turşu içerisindeki sirkeli su sayesinde kas kramplarına karşı birebirdir. Vücuttaki su miktarının azalmasına bağlı olarak oluşan kas kramplarını önler. Özellikle sporcuların maruz kaldığı bu etki turşu ve turşu suyunun sağladığı faydalar ile giderilir.

Acı biber turşusu gibi fermente besinler öğünlerde belirli miktarlarda tüketildikleri taktirde içeriğinde bulunan sirke sayesinde insülin salınımını dengeleyerek kan şekeri belirli bir seviyede tutar.

Acı biber turşusunun içerisinde bulunan vitaminler, minareler ve antioksidanlar sayesinde bağışıklık sistemi güçlenir. Soğuk algınlığı, grip gibi kış hastalıklarına yakalanmayı önemli ölçüde önler. Hasta olduktan sonra düzenli turşu suyu içmek hastalık dönemini ilaçsız şekilde daha çabuk sürede atlatmaya yardımcı olur.

Turşu yüksek miktarda lif içerdiği için özellikle yemeklerle beraber tüketildiğinde besinlerin mideyi terk etme süresi yavaşlıyor ve tokluk hissi daha uzun sürüyor. Ayrıca sirkede bulunan asetik asidin vücutta yağ depolamasını önlediği bilimsel araştırmalarca kanıtlanmıştır. Düzenli turşu tüketimi kilo kontrolü için faydalıdır.


Ev Yapımı Sivri Biber Turşusu - Cam Kavanozda İstanbul’un güzide semti Laleli’yi bilir misiniz? Ya da sokak aralarında pilav üstü tavuk satan büfeleri? Küçük maşayla acısı gelmesin diye özenle en küçükleri ayıklanan günün sonunda sadece serçe parmak büyüklüğünde kalan y..
136,35TL
Vergiler Hariç:135,00TL
Ev Yapımı Tatlı Biber TurşusuAcı biber turşusu, Bizim Köy Sepeti ve Bizim Çubuk Turşuları ailesi olarak sofralarımızın vazgeçilmezidir. İstisnasız her yemeğim yanına yakışan acı biber turşusu özellikle biz acı severler olarak ne soframızdan ne de mutfağımızdan eksik ettiğimiz bir..
111,10TL
Vergiler Hariç:110,00TL
Gösterilen: 1 ile 2 arası, toplam: 2 (1 Sayfa)