Menü
Alışveriş Sepetiniz

Vişne Reçeli

Vişne Reçeli

Sofralarımızın vazgeçilmezlerinden biri olan vişne reçeli hem lezzetiyle hem sağlığa faydalarıyla soframızın baş köşesine koymaya layık bir besin.


Sıcacık yaz aylarında annelerimizin taze toplanmış vişnelerle mutfaklarda muhteşem koku şöleni eşliğinde vişne reçeli yaptığı zamanlar yediden yetmişe herkesin hafızasını süsler. Kapağını açınca tüm bu hatıraları canlandıracak kokuda ve lezzette vişne reçeli Bizim Köy Sepeti farkıyla sizlerle.


Vişne reçelinin sağlığa faydaları Nelerdir?


Vitamin ve mineral deposu vişne reçeli

A , C vitaminleri sodyum, potasyum, kalsiyum ve fosfor mineralleri açısından oldukça zengindir. Yüksek oranda beta karoten içerir. Beta karoten vücuda zararlı serbest radikallerin önlenmesine yardımcı olur ve bağışıklık sistemini güçlendirir. Havaların soğumaya başladığı bugünlerde soğuk algınlığı, gribal enfeksiyonlar ve nezleye karşı vücut direncimizi artırır. 


Yaşlanma karşıtı şifalı besin vişne reçeli 

Beta karoten cilt sağlığı ve güzelliği üzerinde muhteşem bir etkiye sahiptir. Hücre yenilenmesine katkı sağlayarak kadınların özellikle şikayetçi olduğu dudak kenarlarında ve yüzün çeşitli yerlerinde oluşma ihtimali yüksek ince çizgilerin oluşma sürecini yavaşlatır. 


Kanser karşıtı şifalı besin vişne reçeli

Kanserli hücrelerinin büyümesini engelleyen vişne reçeli özellikle prostat ve kolon kanserine karşı koruma sağlar. 


Unutturmayan besin vişne reçeli

Unutkanlığa karşı etkili olan vişne reçeli gönül rahatlığı ile kullanabileceğiniz bir ürün. Bunun yanında sinir sistemini düzenleyici özelliği bulunan vişne reçeli depresyon ve stres durumlarıyla daha kolay başa çıkmamızı sağlar. 


Sindirimi kolaylaştıran Vişne reçeli 

Bağırsak hareketlerinin düzenlenmesine yardımcı olan vişne reçeli sindirime yardımcı olur. Kabızlık sorununu giderir. 


Bu kategoride ürün bulunamadı.