Menü
Alışveriş Sepetiniz

Kahvaltılık Közlenmiş Patlıcan Sosu

Kahvaltılık Közlenmiş Patlıcan Sosu

Bizim Köy Sepeti ailesi olarak kahvaltılarda ailecek severek tüketeceğiniz közlenmiş patlıcandan kahvaltılık sos yaptık. İçerisine bahçelerimizden topladığımız organik patlıcan, kırmızı biber, sivri biber, maydonoz, domates ve havuçlarımızdan koyuyoruz. Bizim Köy Sepeti bahçelerinden topladığımız sebzelerimizin doğallığından gelen lezzetiyle harmanlanan közlenmiş patlıcan ezmesi sofralarınızın lezzetine lezzet katmaya aday.


Közlenmiş Patlıcanın Faydaları Nelerdir?


Közlenmiş patlıcan ezmesi zengin bir vitamin ve mineral kaynağıdır. İçerisinde K vitamini, C vitamini, B6 vitamini, tiamin, niasin, magnezyum, fosfor, potasyum, manganez, folik asit ve yüksek oranda lif içerir.


Mide-bağırsak hareketlerinin düzenli çalışmasını sağlar, sindirime yardımcıdır. 


Besinlerin emilimini ve gıdaların işlenmesini kolaylaştıran gastrit sıvıların salgılanmasın sağlar.


Közlenmiş Patlıcan Ezmesi içerdiği az miktarda yağ ve kolestrol sayesinde kilo vermeye yardımcı olur. Patlıcan lif kaynağı besin olması sayesinde kilo kontrolüne yardımcı olur.


Közlenmiş patlıcan ezmesinin düzenli tüketimi sayesinde bağışıklık sistemimize gerekli olan C vitamini ve önemli bir mineral olan manganezi elde etmiş oluruz.


Önemli araştırmalar patlıcandaki antioksidanların karaciğeri belirli toksinlerden koruduğu kanıtlanmıştır.


Patlıcan içerisinde kırmızı kan hücrelerini artıran mineraller barındırır. Ayrıca içerdiği D vitamini sayesinde anemiyi ve kansızlığı önler.

Bu kategoride ürün bulunamadı.