Menü
Alışveriş Sepetiniz

Sarımsak Tozu

Doğal antibiyotik olan Taşköprü Sarımsağından üretilen sarımsak tozu içerisinde bulunduğumuz pandemi koşullarında mutfaklarımızdan, yemeklerimizden eksik etmememiz gereken besinlerden biri.


Sarımsağı soyup dövme zahmetinden kurtaran sarımsak tozu babaannelerimizden, anneannelerimizden bizlere kalan özel bir tarif. Baharat olarak kullanılabilen sarımsak tozu mutfaklarınızda en özel yeri almaya layık.


Sarımsağın ve sarımsak tozunun sağlığa faydaları


Doğal antibiyotik sarımsak tozu

Sarımsak, doktorlar ve halk arasında doğal antibiyotik olarak adlandırılır. Turşu, ezme, meze ve hemen hemen her yemekte kullanılan sarımsak antibakteriyel özelliği ile vücudu enfeksiyonlara karşı korur. Kış aylarına adım adım girdiğimiz bu günlerde sıklıkla karşılaştığımız soğuk algınlığı, nezle ve gribal enfeksiyonlara karşı bizleri korur ve hastalıklara yakalanmamız durumunda iyileşme sürecini mucizevi bir şekilde hızlandırır. Ayak mantarı ve idrar yolu enfeksiyonlarına karşı kalkan görevi gören sarımsak ve sarımsak tozu pek çok hastalığa karşı bizleri korur. Doğa ananın bizlere en büyük armağanı olan bu değerli besini hayatlarınızdan eksik etmeyin. Ekmek arasına süreceğiniz bir çay kaşığı sarımsak tozu ile sizde farkı görün. 


Saç dökülmelerine karşı etkili formül sarımsak

Sarımsakta bulunan kalsiyum, sülfür, selenyum, E ve C vitaminleri ve B grubu vitaminleri sayesinde saçların güçlenmesine, sağlıklı ve parlak bir görünüme kavuşmasını sağlar. Kan dolaşımını hızlandırarak saç diplerini güçlendiren sarımsak saç dökülmelerinin önüne geçer. Saçlarınızı yıkamadan önce saçlarınıza sarımsak ile yapacağınız bakım yıpranmış saçları, kepeği ve saç dökülmelerini önler. 


Kanserle savaşan besin sarımsak

Öyle bir besin düşünün ki çağımızın vebası kansere karşı etkili ve önemli bir savaşçı. İçerisinde bulunan C ve E vitamini, selenyum minerali ve kükürtlü bileşenleri sayesinde önemli antioksidan olasarımsak düzenli tüketimi ile beyin tümörü, tiroid kanseri, cilt kanseri, mide, prostat, özofagus ve kolon kanserine karşı koruma sağlar. 

Kanser hastalarında ise güçlü antioksidan özelliği ile sağlıklı hücrelerin kemoterapi gibi riskli bir tedavide zarar görmesini engeller ve tedavi sürecini hızlandırır. 


Kilo kontrolüne yardımcı sarımsak püresi

Günlük tüketeceğiniz iki çay kaşığı sarımsak püresi veya bir diş sarımsak tokluk hissi oluşmasına yardımcı olur. Yağ takımını hızlandıran sarımsak sindirim sisteminin düzenli çalışmasını sağlar. Bu sayede kabızlık, şişkinlik gibi sorunları önlemeye yardımcı olur. Sahip olduğunuz herhangi bir mide rahatsızlığınız varsa sarımsağı aç karnına tüketmeyin ve hekiminize danışın. 

Sarımsak ve sarımsak tozu ilaç değildir, doğadan gelen şifadır.


Hormonların dostu sarımsak tozu

İçerisinde bulunan fazla miktarda E vitamini sayesinde kadınlarda östrojen ve progesteron gibi hormonların dengesi korunur. Bu sayede yumurtlama dönemi sağlıklı bir şekilde devam eder. 

Kan dolaşımını hızlandıran sarımsak erkeklerde cinsel sağlığı ve cinsel hayatı artırır. Sperm sayısının ve kalitesinin üzerinde olumlu etkiye sahiptir. 


Kalp ve damar dostu sarımsak 

Kalp duvarlarında aterom  plaklarının oluşmasını engelleyen sarımsak ve sarımsak tozu kalp krizi başta olmak üzere kalp ve damar hastalıklarına karşı koruma sağlar. 

Kan şekerini dengede tutmaya yardımcı olur. 

Bu kategoride ürün bulunamadı.