Menü
Alışveriş Sepetiniz

Jalepano Turşusu

Jalepano Turşusu

Lezzetli jalepano biberleri ile yapılan acılı jalepano turşumuzu mutlaka deneyin. Gerçek acı severlerin yegane tercihi.

Jalepona turşusunun sağlığa faydaları

Her turşu içerisine eklenen sebzelerin vitamin ve minerallleri sayesinde vücuda sağladığı faydalar artar. 

Acı biber turşusu idrar yolları hastalıklarını tedavi eder ve bağırsaklarda bakteri oluşumuna engel olur. Aynı zamanda acı biber turşusu, mide mikrobu olan ve ülsere yol açan helikobakter adlı bakterilerin oluşmasını engeller.

Biber turşusunda ve sarımsakta bulunan flavonidler isimli kimyasallar alzheimer hastalığına yakalanma riskini, özellikle belli bir yaştan sonra, yok eder. 

Acı biber turşusu ve suyu, magnezyum, potasyum, kalsiyum ve çinko gibi önemli minarel ve vitaminleri bünyesinde barındırır. 

Acı biber turşusunun içerisinde bulunan beta karoten, antioksidan ve C vitamini sayesinde vücudu kanser ve kalp krizine karşı korur.

Vücuttaki kan dolaşımını hızlandırdığı için felç geçirme riskini düşürür. Turşu içerisindeki sirkeli su sayesinde kas kramplarına karşı birebirdir. Vücuttaki su miktarının azalmasına bağlı olarak oluşan kas kramplarını önler. Özellikle sporcuların maruz kaldığı bu etki turşu ve turşu suyunun sağladığı faydalar ile giderilir.

Acı biber turşusu gibi fermente besinler öğünlerde belirli miktarlarda tüketildikleri taktirde içeriğinde bulunan sirke sayesinde insülin salınımını dengeleyerek kan şekeri belirli bir seviyede tutar.

Acı biber turşusunun içerisinde bulunan vitaminler, minareler ve antioksidanlar sayesinde bağışıklık sistemi güçlenir.

Ev Yapımı Jalepano Turşusu Lezzetli jalepano biberleri ile yapılan acılı jalepano turşumuzu mutlaka deneyin. Gerçek acı severlerin yegane tercihi.Jalepona turşusunun sağlığa faydalarıHer turşu içerisine eklenen sebzelerin vitamin ve minerallleri sayesinde vücuda sağladığı faydalar artar. A..
80,80TL
Vergiler Hariç:80,00TL
Gösterilen: 1 ile 1 arası, toplam: 1 (1 Sayfa)