Menü
Alışveriş Sepetiniz

MARMELAT VE REÇEL

MARMELAT VE REÇEL

Marmelat ve reçeller bereketli topraklarımızda yetişen ve ağız sulandıran tatlarda olan meyvelerimizin şeker ile pişirilmesiyle elde edilir. Oluşturulan farklı meyvelerin mineral ve vitaminleri sayesinde yediden yetmişe herkesin rahatlıkla tüketebileceği ürünlerdir. 

Reçel yapımının tarihi aslen Araplar tarafından yedinci yüzyılda meyvelerden koku elde etmeye kadar dayanır. Milattan önce 510 yılında Pers İmparatorluğunun Hindistan’ı işgali sırasında Pers askerleri bal veren kırmızı kamışlar bulduklarını söylerler. Aslında şeker kamışı olan bu bitki askerler tarafından mucizevi bir bitki olarak kabul edilir. 7. yüzyılda Arapların şeker kamışının nasıl üretileceğini ve nasıl tüketileceğini keşfetmeleri üzerine onları meyvelerle kaynatmayı denerler ve onları uzun süre zarfında tüketirler. Araplar ve hükmettikleri topraklarda yaygınlaşan reçel üretimi zamanla Haçlı seferleri ve milletler arası savaşlarla tüm dünyaya yayılır. Böylelikle Günümüzdeki haline evrimleşmeye giden yüzlerce yıllık serüveni başlamış olur.

Ülkemizde sıklıkla tüketilen kuşburnu içerisinde barındırdığı pek çok mucizevi fayda sayesinde şifalı bitkilerin başında gelir. Dünyada başlıca üretim sahası Avrupa, Afrika’nın kuzeybatısı ve batı Asya’dır. Ülkemizde ise kuşburnu bitkisinin doğal olarak yetişen 27 türünden 17’si ..
54,00TL
Vergiler Hariç:50,00TL
Bizim Köy Sepeti ailesi olarak yazları yemiş niyetine afiyetle yediğimiz alıçlardan kışları da tüm lezzeti korunmuş halde tüketebilmek için alıç marmelatı yaptık.Alıç diğer bir ismiyle yemişen gülgiller familyasına aittir. Boyları yedi metreye kadar büyüyebilen beyaz tonlarında ç..
43,20TL
Vergiler Hariç:40,00TL
Bizim Köy Sepeti ailesi olarak sofralarınızın lezzetine lezzet katmak amacıyla çıktığımız bu yolda ev yapımı çilek reçelimizi mutlaka deneyin. Bahçelerimizden topladığımız ata tohumlu, organik çilek reçelimiz sabah kahvaltılarında sofralarınıza lezzet katar. Keklerinizi tatlandır..
32,40TL
Vergiler Hariç:30,00TL
Lezzetiyle kahvaltı sofralarında baş köşeye koyduğumuz dut reçeli her yaştan insanın göz bebeğidir. Bizim Köy Sepeti ailesi olarak bizde bu sevilen lezzeti organik dutlar kullanarak ev yapımı olarak ürettik.Dut reçelinin faydaları nelerdir?Bizim Köy Sepetinden Dut ReçeliDut Reçe..
32,40TL
Vergiler Hariç:30,00TL
Bizim Köy Sepeti ailesi olarak sofralarınızın lezzetine lezzet katmak amacıyla çıktığımız bu yolda organik ve ev yapımı incir reçelimiz satışa çıkmıştır.İncir reçelinin faydaları nelerdir?Şifalı İncir meyvesinden elde edilen İncir Reçelinin sağlığımız..
37,80TL
Vergiler Hariç:35,00TL
Ülkemizin bereket ve mucize kokan topraklarından elde ettiğimiz lezzetli kayısılar ile hazırladığımız kayısı reçelimizi mutlaka sipariş edin. Bizim Köy Sepeti ailesi olarak kayısı reçelimizi yaparken taze ve sulu kayısıları kullanmaya özen gösteriyoruz. Seçtiğimiz lezze..
32,40TL
Vergiler Hariç:30,00TL
Yazın herkesin iştahla beklediği meyvelerden biri olan kiraz gülgiller familyasına ait olup ağaçlarda yetişen lezzetli meyvelerden biridir. Böylesine lezzetli olduğundan olsa gerek kiraz üretiminde dünyada birinci sıradayız. Damaklarda bıraktığı tattan dolayı kirazı pek çok farkl..
32,40TL
Vergiler Hariç:30,00TL
Çam kozalakları her dönemde büyük ilgi görmüştür. İçerdiği değerli besin kaynakları sayesinde masallara konu olmuş ve kültürlerde derin etkiler bırakmış mitolojide de sık sık betimlenmiştir. Eski Mısır’ın ölü tanrısı Osiris’in şifalı çam kozalağı bulmak için taşıdığı iç içe geçmiş iki yıla..
43,20TL
Vergiler Hariç:40,00TL
Sofralarımızın vazgeçilmezlerinden biri olan vişne reçeli hem lezzetiyle hem sağlığa faydalarıyla soframızın baş köşesine koymaya layık bir besin.Sıcacık yaz aylarında annelerimizin taze toplanmış vişnelerle mutfaklarda muhteşem koku şöleni eşliğinde vişne reçeli yaptığı zamanlar yediden y..
32,40TL
Vergiler Hariç:30,00TL
Gösterilen: 1 ile 9 arası, toplam: 9 (1 Sayfa)