Menü
Alışveriş Sepetiniz

MARMELAT VE REÇEL

MARMELAT VE REÇEL

Marmelat ve reçeller bereketli topraklarımızda yetişen ve ağız sulandıran tatlarda olan meyvelerimizin şeker ile pişirilmesiyle elde edilir. Oluşturulan farklı meyvelerin mineral ve vitaminleri sayesinde yediden yetmişe herkesin rahatlıkla tüketebileceği ürünlerdir. 

Reçel yapımının tarihi aslen Araplar tarafından yedinci yüzyılda meyvelerden koku elde etmeye kadar dayanır. Milattan önce 510 yılında Pers İmparatorluğunun Hindistan’ı işgali sırasında Pers askerleri bal veren kırmızı kamışlar bulduklarını söylerler. Aslında şeker kamışı olan bu bitki askerler tarafından mucizevi bir bitki olarak kabul edilir. 7. yüzyılda Arapların şeker kamışının nasıl üretileceğini ve nasıl tüketileceğini keşfetmeleri üzerine onları meyvelerle kaynatmayı denerler ve onları uzun süre zarfında tüketirler. Araplar ve hükmettikleri topraklarda yaygınlaşan reçel üretimi zamanla Haçlı seferleri ve milletler arası savaşlarla tüm dünyaya yayılır. Böylelikle Günümüzdeki haline evrimleşmeye giden yüzlerce yıllık serüveni başlamış olur.

Ülkemizde sıklıkla tüketilen kuşburnu içerisinde barındırdığı pek çok mucizevi fayda sayesinde şifalı bitkilerin başında gelir. Dünyada başlıca üretim sahası Avrupa, Afrika’nın kuzeybatısı ve batı Asya’dır. Ülkemizde ise kuşburnu bitkisinin doğal olarak yetişen 27 türünden 17’si ..
54,00TL
Vergiler Hariç:50,00TL
Bizim Köy Sepeti ailesi olarak yazları yemiş niyetine afiyetle yediğimiz alıçlardan kışları da tüm lezzeti korunmuş halde tüketebilmek için alıç marmelatı yaptık.Alıç diğer bir ismiyle yemişen gülgiller familyasına aittir. Boyları yedi metreye kadar büyüyebilen beyaz tonlarında ç..
43,20TL
Vergiler Hariç:40,00TL
Gösterilen: 1 ile 2 arası, toplam: 2 (1 Sayfa)