Menü
Alışveriş Sepetiniz

Karışık Turşu

Karışık Turşu

Vay efendim benim masamda hepsi olsunculardan mısınız?

İşte bu Bizim Çubuk Turşuları tam sizlik. 

İçerisinde yok yok. Havuç, biber, salatalık, yeşil domatesle oluşturduğumuz herkesi memnun eden, aileyi bir araya toparlayan baba gibi.

Özel Çubuk karışık turşumuz, lezzetiyle dünyada yankı bulmuş, 2004’ten beri her sene yapılan uluslararası platformda bütün dikkatleri üzerine çeken Çubuk turşu festivalimizin ana teması olmuş, göçebe atalarımızdan bizlere miras kalmış yöresel nimetimizin tadına sizde bakın.

Karışık turşu kurarken dikkat edilmesi gereken püf noktalar sebzelerin diri, taze ve lezzetli olması. Ayrıca turşu kurarken içerisine eklenen sirke, sarımsak, karabiber, kaya tuzu ve defne yaprağı miktarı turşunun tadının belirlenmesinde önem arz etmektedir.

Ev Yapımı Karışık Turşunun Sağlığa Faydaları Nelerdir?

Karışık turşu içerisine eklenen limon ve sirke sayesinde gerçek bir probiyotik kaynağıdır.

Kalp ve damar hastalıklarına karşı korur, vücudun direncini artırır. 

İçerisinde yüksek antioksidan, vitamin ve mineral  bulunur.

Turşunun içerdiği yüksek lif miktarı sayesinde hemde içerisindeki fermante bakterilerle bağırsak sağlığını korur ve bağırsakların düzenli çalışmasına yardımcı olur.

Hazırlanırken eklenen sirke, sarımsak ve sebzeler ile metabolizmayı hızlandırır, vücudun yağ tutmasını engeller, kabızlığa iyi gelir.

Araştırmalar ile turşu ve turşu suyunun sporcuların ağır antremanları sonucunda oluşan krampları azalttığı kanıtlanmıştır.

Turşu özellikle yemek yerken tüketildiğinde mideyi tok tutmaya yardımcı olur. İnsülin salınımı dengelenir ve daha kontrollü kan şekeri elde edilir.

Turşu K vitamini açısından oldukça zengindir. Bu vitaminin kanın pıhtılaşması, kemiklerin kalsiyum emilimi ve kullanımı gibi bir dizi önemli görevleri vardır.

Turşu sağlıklı görmeye yardımcı olan A vitamini açısından zengindir. 


Ev Yapımı Karışık (Türlü) Turşu Vay efendim benim masamda hepsi olsunculardan mısınız?İşte bu Bizim Çubuk Turşuları tam sizlik. İçerisinde yok yok. Havuç, biber, salatalık, yeşil domatesle oluşturduğumuz herkesi memnun eden, aileyi bir araya toparlayan baba gibi.Özel Çubuk karışık..
65,65TL
Vergiler Hariç:65,00TL
Gösterilen: 1 ile 1 arası, toplam: 1 (1 Sayfa)