Menü
Alışveriş Sepetiniz

Elma Turşusu

Elma Turşusu


Bizim Çubuk Turşuları Elma turşusu, pek çok kişinin duymadığı ve pek çoğununda tatmadığı gerçek bir lezzet. 

Peki siz elma turşumuzu hiç denediniz mi?

Bizim Çubuk Turşuları Elma turşusu Ankara’nın çubuk ilçesinde verimli topraklarda yetişen olgunlaşmamış, lezzetli elmalardan elde edilir. İsteğe bağlı olarak hem tatlı hem ekşi elmalardan yapılabilir.

Elma Turşusunun Sağlığa Faydaları Nelerdir?

Elma içerdiği vitamin, mineral ve antioksidan sayesinde doğal ilaç görevi gören meyvelerdendir. Alzheimer başta olmak üzere sinir sistemi rahatsızlıkları, kolon, göğüs, prostat ve akciğer kanseri riskini azaltır.

Elma turşusu önemli bir C vitamini kaynağıdır. Çok güçlü bir antioksidan olan C vitamini hücreleri yeniler. 

Bizim Çubuk Turşuları Elma turşusu vücudu özellikle kış aylarında enfeksiyonlara karşı korur.

Elma özellikle cilt güzelliğinde ve onarımında etkili olan bir meyvedir.

Turşu içerisindeki sirkeli su sayesinde kas kramplarına karşı birebir. Vücuttaki su miktarının azalmasına bağlı olarak oluşan kas kramplarını önler. Özellikle sporcuların maruz kaldığı bu etki turşu ve turşu suyunun sağladığı faydalar ile giderilir.

Turşu gibi fermente besinler öğünlerde belirli miktarlarda tüketildikleri taktirde içeriğinde bulunan sirke sayesinde insülin salınımını dengeleyerek kan şekeri belirli bir seviyede tutulur.

Turşunun içerisinde bulunan vitaminler, minareler ve antioksidanlar sayesinde bağışıklık sistemi güçlenir. Soğuk algınlığı, grip gibi kış hastalıklarına yakalanmayı önemli ölçüde önler. Hasta olduktan sonra düzenli turşu suyu içmek hastalık dönemini ilaçsız şekilde daha çabuk sürede atlatmaya yardımcı olur.

Turşu yüksek miktarda lif içerdiği için özellikle yemeklerle beraber tüketildiğinde besinlerin mideyi terk etme süresi yavaşlıyor ve tokluk hissi daha uzun sürüyor. Ayrıca sirkede bulunan asetik asidin vücutta yağ depolamasını önlediği bilimsel araştırmalarca kanıtlanmıştır. Düzenli turşu tüketimi kilo kontrolü için birebir.

Turşu kalp ve damar hastalıklarına karşı gerçek bir koruyucudur. 

Bu kategoride ürün bulunamadı.