Menü
Alışveriş Sepetiniz

Kırmızı Biber Turşusu

Kırmızı Biber Turşusu

Kırmızı biber, salatalarımıza yakışan, közlediğimiz zaman damaklarımızı şenlendiren faydaları saymakla bitmeyen bir besindir.

Peki böylesine bir lezzete sahip olan ve sofralarımızdan eksik etmediğimiz bu sebzenin turşusunu hiç denediniz mi? Bizim Çubuk Turşularından lezzetli kırmızı biber turşusu.

Kırmızı Biber Turşusunun Sağlığa Faydaları Nelerdir?

Kırmızı biber içerisinde C vitamini, beta karoten, kapsaisin ve antioksidan yönünden zengindir. 

Kırmızı biber, kötü kolestrolü düşürür.

Kırmızı biber turşusu, vücut metabolizmasını etkiler ve proteinin enerjiye dönüşümüne yardımcı olur.

İçerisinde bulunan E vitamini sayesinde hücrelerin hasar görmesini engeller ve bu sayede kansere yakalanma oranını önemli ölçüde düşürür.

Günlük 2 adet kırmızı biber tüketimi vücudun kalsiyum, potasyum, mineral ve tuz ihtiyacını karşılar. 

Turşular içerisine eklenen besinlerin vitamin ve minarelerini korur. Bu faydalara ek olarak turşunun yapısını oluşturan defne yaprağı, sarımsak, limon tuzu, karabiber ve sirke sayesinde vücuda faydaları saymakla bitmeyecek şekilde artıyor.

Turşu içerisindeki sirkeli su sayesinde kas kramplarına karşı birebir. Vücuttaki su miktarının azalmasına bağlı olarak oluşan kas kramplarını önler. Özellikle sporcuların maruz kaldığı bu etki turşu ve turşu suyunun sağladığı faydalar ile giderilir.

Turşu gibi fermente besinler öğünlerde belirli miktarlarda tüketildikleri taktirde içeriğinde bulunan sirke sayesinde insülin salınımını dengeleyerek kan şekeri belirli bir seviyede tutulur.

Turşunun içerisinde bulunan vitaminler, minareler ve antioksidanlar sayesinde bağışıklık sistemi güçlenir. Soğuk algınlığı, grip gibi kış hastalıklarına yakalanmayı önemli ölçüde önler. Hasta olduktan sonra düzenli turşu suyu içmek hastalık dönemini ilaçsız şekilde daha çabuk sürede atlatmaya yardımcı olur.

Turşu yüksek miktarda lif içerdiği için özellikle yemeklerle beraber tüketildiğinde besinlerin mideyi terk etme süresi yavaşlıyor ve tokluk hissi daha uzun sürüyor. Ayrıca sirkede bulunan asetik asidin vücutta yağ depolamasını önlediği bilimsel araştırmalarca kanıtlanmıştır. Düzenli turşu tüketimi kilo kontrolü için birebir.

Turşu kalp ve damar hastalıklarına karşı gerçek bir koruyucudur. 

Bu kategoride ürün bulunamadı.