Menü
Alışveriş Sepetiniz

Domates Salçası

Domates Salçası

Lezzet ve renk vermesi amacıyla neredeyse her yemek yapımında kullandığımız salça yiyeceklerin şahıdır desek yanılmış olmayız.

Domatesin birinci dünya savaşından sonra Anadolu topraklarında üretilmeye başlanmasıyla domates konservesi, domates suyu konservesi ve son olarak da salça yapımı ile mutfaklarımızın vazgeçilmezi haline gelmiştir. Göçebe atalarımızın savaşlarda ve uzun yolculuklarda yiyeceklerin ilk toplandığı hali gibi taze tüketim sağlayabilmeleri için konserve tekniği geliştirmiş olmaları biz torunlarına ve insanlığa miras bıraktıkları önemli bir buluştur.  Bizim Köy Sepeti ailesi olarak bahçelerimizden organik domateslerimizden yaptığımız salçamızı yemek ve sos yapımlarında afiyetle kullanmanız için lezzetli domates salçası yaptık.

Domates Salçasının Sağlığa Faydaları?

Salça A, C, E vitamini, potasyum ve folik asit yönünden zengindir.

İçerdiği A vitamini ile göz sağlığını korur ve katarakt oluşumunu geciktirir. Beyaz kan hücresi ve yeni hücre üretiminde önemli bir rol oynamaktadır.

Sarı nokta hastalığı riskini azaltır. Bunun yanısıra saç kökünü güçlendirip saça doğal parlaklık vermektedir. İçerisinde bulunan beta karoten ve E vitamini ile kalp damar sağlığını korur, kemik yapısını güçlendirir ve kanser gibi illet hastalıkları önler.

Domates salçasında bulunan krom minerali kan şekerini düzenler. Saymakla bitmeyen faydaları olan bu şifalı yiyecekler hayatlarımızdan eksik etmemiz gereken yegane şeyler arasındadır.

Bu kategoride ürün bulunamadı.