Menü
Alışveriş Sepetiniz

Patentli Çubuk Turşusu üreticileri denetlendi

Coğrafi işaret belgesine sahip Ankara'nın Çubuk ilçesinde turşu üretimi ve ticareti yapan iş yerleri denetlendi.
Çubuk Belediyesi Plan ve Proje, Zabıta ve Sağlık İşleri Müdürlüğü, İlçe Tarım ve Orman Müdürlüğü ve Ankara Yıldırım Beyazıt Üniversitesi Gıda Teknolojisi Programı bölümü öğrencilerinden oluşan özel ekip, ilçede turşu üretimi ve ticareti yapan işletmelere yönelik denetimlerini artırdı.
İlçede üretim izni olan 26 farklı adreste denetimini sürdüren ekip, denetimler sonucunda üretim şartlarında eksikliği bulunan ve hijyenik koşullara yeteri kadar özen göstermeyen iş yerleri hakkında tutanak tutarak, gerekli iyileştirmeleri yapmaları için bir haftalık süre verdi.
Coğrafi işaret belgeli Çubuk Turşusu üretim İzni olmayan işyerleri ise ekiplerce kapatıldı.
Özel formül İle ve tamamen doğal ürünlerden üretilen Bizim Çubuk Turşuları, coğrafi işaret belgesi e sahip olduğu için sık sık denetime tabi tutuyor. Tüketiciye 100 yıl önceki formül ve kalitede ürün sunmayı hedefleyen Bizim Köy Sepeti de coğrafi işaret belgesine uygun ürünler üreterek tüketicinin beğenisine sunuyor.
Çubuk Belediyesi Plan ve Proje Müdürü Hikmet Metin, yaptığı açıklamada, coğrafi işaret belgesine sahip turşuların üretiminin belirli bir prosedüre göre yapıldığını ve bu nedenle de üreticilerin sürekli denetlendiğini söyledi.
Özellikle üretim tesislerinde hijyenik koşulların oluşup oluşmadığına bakıldığını anlatan Metin, pH değeri ve tuz oranı kontrolü de yapıldığını aktardı.
???? Bizim Köy Sepeti
Organik, Doğal Ev Yapımı Köy Ürünleri
????Bizim Çubuk Turşuları