Menü
Alışveriş Sepetiniz

Alıç Sirkesi

Alıç Sirkesi

Yazları tadına vararak bol bol, keyifle yediğimiz alıçlardan yapılan alıç sirkesini salatalara ve mezelere faklı bir tat katmak için kullanabilirsiniz. Alıç sirkesi dikenlerle kaplı, ortalama on metreyi bulan ağaçlardan alıç meyvesi toplanarak yapılır. Alıç halk arasında aluç, yemişen olarak da bilinir. Alıç sirkesinin içerisinde asit oranı fazla olduğu için ölçülü tüketilmesinde fayda vardır. 

Alıç sirkesinde A, B1, B2 ve C vitaminlerinin yanında potasyum, magnezyum gibi sağlığa pek çok faydası bulunan mineraller de bulunur. 


Bizim Köy Sepetinden Alıç Sirkesi


Alıç Sirkesinin Sağlığa Faydaları Nelerdir?


Yüksek kolestrol düşmanı alıç sirkesi

Kötü kolesterolü düşüren iyi kolesterolü yükselten alıç sirkesi hipertansiyonu da düşürmeye yardımcı olur. 


Bağışıklık sisteminin dostu alıç sirkesi

Bağışıklık sistemini güçlendirerek vücut direncini artıran alıç sirkesi soğuk algınlığı, nezle ve gribal enfeksiyonlara karşı yüksek koruma sağlar. 


Kalp ve damar dostu alıç sirkesi

Kan dolaşımını hızlandıran alıç sirkesi kalp kaslarını güçlendirir, antioksidan özelliği sayesinde vücuda zararlı maddelerin uzaklaştırılmasına yardımcı olur.

Alıç sirkesi ilaç değildir, ek gıda olarak veya doğadan gelen şifa niyetine tüketilebilir.


Diyet listelerinin vazgeçilmez ürünü alıç sirkesi

Metabolizmayı hızlandıran alıç sirkesini bir çay bardağına bir tatlı kaşığı alıç sirkesi koyarak afiyetle tüketebilirsiniz. Bunun yanında salatalarınıza su ile seyrelterek ekleyebilirsiniz. Tok tutucu özelliği de bulunan alıç sirkesi idrar söktürücüdür ve vücutta biriken ödemin atılmasına yardımcı olur. Haftada en az üç ve en fazla beş gün tüketilmesi uygundur.


Doğadan gelen güzellik 

Alıç sirkesi, doğal antiseptik özelliği sayesinde cildin bakterilerden ve mikroplardan temizlenmesine yardımcı olur. Su ile seyrelterek pamuk yardımıyla tonik veya maske şeklinde kullanabilirsiniz. Gözenekleri temizleyen ve cilde pürüzsüzlük sağlayan alıç sirkesi ciltteki kaşıntıları da dindirir. Alıç sirkesi döküntülü ve açık yaralara sürülmemeli.


Yazları tadına vararak bol bol, keyifle yediğimiz alıçlardan yapılan alıç sirkesini salatalara ve mezelere faklı bir tat katmak için kullanabilirsiniz. Alıç sirkesi dikenlerle kaplı, ortalama on metreyi bulan ağaçlardan alıç meyvesi toplanarak yapılır. Alıç halk arasınd..
27,00TL
Vergiler Hariç:25,00TL
Gösterilen: 1 ile 1 arası, toplam: 1 (1 Sayfa)