Menü
Alışveriş Sepetiniz

Tatlı Ezme Ev Yapımı

Tatlı Ezme Ev Yapımı

Ev Yapımı Tatlı Ezme 

Bizim Köy Sepeti ailesi olarak tamamını bahçelerimizden topladığımız organik, hormonsuz ürünlerimizden ev yapımı tatlı ezmelerimizi yapıyoruz.

Kahvaltılık Tatlı Ezme Nasıl Yapılır?

Kahvaltılık Tatlı Ezme Tarifi Nedir?

Bizim Köy Sepeti bahçelerinden taze toplanmış domateslerimizi soyup çok ince bir şekilde doğruyoruz. 

Bizim köy Sepeti ailesi olarak hazırladığımız iç harcımızı odun ateşinde kazanlarımızda kaynatıyoruz.

Kaynatırken içerisine tuzunu ve yağını ekliyoruz. Acı olması için bahçelerimizden topladığımız organik tatlı biberlerimizi ince ince doğrayarak ekliyoruz. Kaynayan ve hafiften suyunu çeken harcımızın içerisine sarımsak ve maydonozumuzu doğrayıp koyuyoruz.

Ardından suyunu tamamen çekene kadar kaynatıyoruz.

Kaynadıktan sonra ocaktan alıp kaynar suda dezenfekte ettiğimiz kavanozlarımıza koyuyoruz.

Böylece lezzetli kahvaltılık tatlı ezmemizi hazırladık. Afiyetle tüketebilirsiniz.

Kahvaltılık Tatlı Ezmenin Faydaları Nelerdir?

Kahvaltılık ezmenin içerisinde bulunan sarımsak doğal antibiyotik kaynağıdır. Enfeksiyonlara karşı savaşarak bağışıklık sistemimizi güçlendirir. Kalp krizi ve felç geçirmeye sebep olan damar tıkanıklığını giderir.

Sarımsak alzheimer hastalığı başta olmak üzere atardamar kireçlenmesi, bağırsak kurtlanması gibi durumlarda vücudu yeniler ve istenmeyen hastalıklara karşı vücudu korur. Kalbi besleyen kroner  damarları genişletir.

Sarımsak ateşi ve tansiyonu düşürür.

Daha bir çok faydası olan sağlıklı ve tamamen organik ürünlerden elde ettiğimiz ev yapımı acılı ezmemizi sofralarınızdan eksik etmeyin.Bizim Köy Sepeti ailesi olarak tamamını bahçelerimizden topladığımız organik, hormonsuz ürünlerimizden ev yapımı tatlı ezmelerimizi yapıyoruz.Kahvaltılık Tatlı Ezme Nasıl Yapılır?Kahvaltılık Tatlı Ezme Tarifi Nedir?Bizim Köy Sepeti bahçelerinden taze toplanmış domatesimizlerimizi..
80,80TL
Vergiler Hariç:80,00TL
Gösterilen: 1 ile 1 arası, toplam: 1 (1 Sayfa)