Menü
Alışveriş Sepetiniz

Acılı Ezme Ev Yapımı

Acılı Ezme Ev Yapımı

Ev Yapımı Acılı Ezme

Bizim köy sepeti ailesi olarak tamamını bahçelerimizden topladığımız organik, hormonsuz ürünlerimizden ev yapımı acılı ezmelerimizi yapıyoruz.

Acılı Ezme Nasıl Yapılır?

Acılı Ezme Tarifi?

Bizim Köy Sepeti bahçelerinden toplanmış domateslerimizi soyup çok ince bir şekilde doğruyoruz. 

Bizim köy Sepeti ailesi olarak hazırladığımız iç harcımızı odun ateşinde kazanlarımızda kaynatıyoruz.

Kaynatırken içerisine tuzunu ve yağını ekliyoruz. Acı olması için bahçelerimizden topladığımız organik sivri biberlerimizi ince ince doğrayarak ekliyoruz. Kaynayan ve hafiften suyunu çeken harcımızın içerisine sarımsak ve maydonozumuzu doğrayıp koyuyoruz.

Ardından suyunu tamamen çekene kadar kaynatıyoruz.

Kaynadıktan sonra ocaktan alıp kaynar suda dezenfekte ettiğimiz kavanozlarımıza koyuyoruz.

Böylece lezzetli acılı ezmemizi hazırladık. Afiyetle tüketebilirsiniz.

Acılı ezmenin sağlığa faydaları Nelerdir?

Kahvaltılık ezme içerisine eklenen bütün sebzelerin faydalarını aynen korur. Ezmenin içerisine eklediğimiz acı biberin özü olan  capsaicin ile beynin endorfin salgılamasına yol açar. Böylelikle vücuda gerekli mutluluk hormonu salgılanmış olur. Ayrıca acı biber vücudun bazı durumlarda ihtiyaç duyduğu doğal ağrı kesicilerdir.

Uzmanlar yaptıkları son araştırmalar ile acı biberin romatizma ağrıları dindirmede, şekeri düşürmede ve damar sertliğini önlemede kullanılabileceğini belirttiler.

Ev yapımı acılı ezme metabolizmayı hızlandırır ve sindirime yardım eder. Kilo kontrolü için tavsiye edilen ürünlerin başında gelir. Kandaki şekeri ve kötü kolesterolünü azaltır.

Ev yapımı acılı ezme içerisinde bulunan acı biber sayesinde kanın pıhtılaşmasını engeller.

Acı biber özellikle sedef hastalığında merhem niyetine kullanılan şifalı besinlerin başında gelir. İçerisinde bulunan C vitamini ve beta karoten maddeleri sayesinde vücuda direnç sağlar, bizleri hastalıklara karşı korur.

Ev yapımı acılı ezmenin vücudu kanser gibi illet hastalıklara karşı koruduğu ve kalp krizi, felç gibi istenmeyen durumları da engellediği bilimsel araştırmalarca da kanıtlanmıştır.

Kahvaltılık ezmenin içerisinde bulunan sarımsak doğal antibiyotik kaynağıdır. Enfeksiyonlara karşı savaşarak bağışıklık sistemimizi güçlendirir. Kalp krizi ve felç geçirmeye sebep olan damar tıkanıklığını giderir.

Sarımsak alzheimer hastalığı başta olmak üzere atardamar kireçlenmesi, bağırsak kurtlanması gibi durumlarda vücudu yeniler ve istenmeyen hastalıklara karşı vücudu korur. Kalbi besleyen kroner  damarları genişletir.

Sarımsak ateşi ve tansiyonu düşürür.

Daha bir çok faydası olan sağlıklı ve tamamen organik ürünlerden elde ettiğimiz ev yapımı acılı ezmemizi sofralarınızdan eksik etmeyin.Bizim köy sepeti ailesi olarak tamamını bahçelerimizden topladığımız organik, hormonsuz ürünlerimizden ev yapımı acılı ezmelerimizi yapıyoruz.Acılı Ezme Nasıl Yapılır?Acılı Ezme Tarifi?Bizim Köy Sepeti bahçelerinden toplanmış domatesimizlerimizi soyup çok ince bir şekil..
65,65TL
Vergiler Hariç:65,00TL
Gösterilen: 1 ile 1 arası, toplam: 1 (1 Sayfa)