Gönül rahatlığıyla yenilebilecek turşuların satın alınabilmesi için güvenilir ev yapımı çubuk turşu üreticisi tercih edilmesi gerekir. Bunlardan bir tanesi de Bizim Köy Sepeti’nde satılan Bizim Çubuk Turşuları’dır. 

İnsan sağlığına çok fazla önem veren Bizim Köy Sepeti’nin en doğal turşuları müşterilerine sunabilmek için büyük çaba göstermektedir. Bizim Köy Sepeti bu titizliği de benzer firmalardan farklı bir konumda yer almasını sağlamıştır.

Dünyada Turşu denilince aklı ilk olarak Ankara’nın Çubuk ilçesi gelir. Ülkemizde turşu bu ilçe ile özdeşleşmiştir. Bu turşuların meşhur olmasından sonra da pek çok kişi turşularını çubuk turşusu adı ile satmaya başladı. Ancak piyasada satışa sunulan çubuk turşularının büyük çoğunluğu gerçek çubuk turşuları değildir. Tamamen sahte ve fabrikasyon turşuları Çubuk Turşusu ismiyle satmaya çalışıyorlar. Bunlar tamamen sahtedir. 

Gerçek çubuk turşularında kullanılan Çengelköy bademi denilen Çubuk’ta yetiştirilen salatalıklar Çubuk ilçesinde doğal kuyu suları ile yetiştirilirler. Bu da salatalıkların ekstra lezzetli olmasını sağlar. Bunun yanı sıra turşu suyu hazırlanırken kullanılan tüm ürünler ve sirkeler de tamamen organik ürünlerdir. Bu gibi önemli noktalar Çubuk turşularının ününün ülke sınırlarını aşıp dünyaya yayılmasını sağlıyor.

Çubuk Turşusu Çeşitleri

Çubuk Turşularının en bilineni salatalık ile yapılandır. Salatalık turşusundan sonra en çok tercih edilen bir diğer turşu ise lahanadır. Bunun yanı sıra biber turşuları da pek çok kişinin favorilerindendir. Ancak ülkemizde oldukça sevilen turşular birçok farklı sebze ile yapılamakta. Bu turşu çeşitlerinden bazıları şunlardır:


Sarımsaklar lezzet vermesi için birçok turşunun içerisine konur. Ancak bunun yanı sıra yalnızca sarımsaktan oluşan bir turşu da kurulabilir. Sarımsak turşusu da diğer turşuların içerisinde en sağlıklı olanlardan bir tanesidir. Mutlaka sarımsak turşumuzu tatmanızı tavsiye ediyoruz. 

Eskiden pek çok kişi turşularını evde kendileri hazırlardı. Ancak günümüzün yoğun çalışma temposu böyle bir şeye vakit ayırmayı imkansız hale getiriyor. Bundan dolayı da birçok kişi hazır turşular satın alıyor. Hazır turşulardan ziyada ev yapımı Bizim Çubuk Turşuları’nı tercih etmelisiniz. 

Çubuk turşusu alabilmek için güvenilir bir firma bulunması gereklidir. Bunun için de gösterilebilecek adres Bizim Köy Sepeti’ dır. Bizim Köy Sepeti Bizim Çubuk Turşuları ismiyle ürettiği 30 dan fazla turşu çeşidini yurdun her yerinde müşterilerine sunmaktadır. Yalnızca doğal ürünlerin satışını yapan firmamız turşu satın alabilmek için de birçok kişinin tercihidir. 

Aynı zamanda Bizim Çubuk Turşuları üreten şirketimiz alanında önemli bir konumda yer almaktadır.